Probiyotik Esaslı Hava ve Yüzey Temizliği

Probiyotik Esaslı Hava ve Yüzey Temizliği

Probiyotik Esaslı Hava ve Yüzey Temizliği

Kişisel alanınızda sağlığınızı tehdit eden risk faktörleri ile sürekli temas halinde olduğunuzu biliyor muydunuz? Peki örneğin evinizde kullandığınız kimyasal temizleyicilerin, sizi hastalık yapıcı patojenlere ve alerjenlere karşı savunmasız bıraktığının farkında mısınız? Ya da temizlik konusunda çok hassas olmanıza rağmen sadece 2 boyutlu temizlik yapabildiğinizi, ortamda ki havayı temizlemenin, sizin için şu ana kadar imkansız olduğunu söyleseler ne derdiniz?


Pronevo teknoloji sayesinde, evinizdeki havayı ve yüzeyleri temiz tutabilirsiniz. Pronevo probiyotik temizleyiciler, iç hava kalitesini arttırır ve iyileştirir ayrıca yüzeylerinizi ve nesneleri zararlı mikroorganizma ve alerjenlerden korur. Buna ek olarak, probiyotikler, mikrobik kontaminasyondan kaynaklanan kötü kokuları önlemeye ve azaltmaya yardımcı olur. Çevre dostu ve kimyasal içermeyen Pronevo probiyotik temizleyicileri, hem insanlar hem de evcil hayvanlar için güvenli olan doğal probiyotikleri kullanır.

Dezenfektanlar ve kimyasal temizleyicilerdeki problem nedir ?
Dezenfektanlar ve diğer temizleyiciler, çoğu mikroorganizmanın ev yüzeyinden uzaklaştırılmasında etkilidir. Bununla birlikte yeterli düzeyde yapılamayan dezenfeksiyon sonrası ,biraraya gelen bakteriler jelimsi bir tabaka içerisinde kümelenirler bu oluşuma biyofilm adı verilir. Biyofilmler oluşturdukları zırh sayesinde farmakolojik düzeydeki antibiyotiklerden dahi etkilenmezler. Bu süper bakteriler defalarca çoğalarak güçlü bir dezenfektanla temizlenseler dahi hayatta kalabilirler. Buna bakarak evinizde yapabileceğiniz detaylı bir temizlik bile ironik şekilde evinizin daha da kirlenmesine neden olabilir.

Ancak Pronevo Probiyotikler, süper bakterileri kimyasal temizleyiciler gibi öldürmeye çalışmaz. Tam tersi, bakterilerin yaşam alanlarında bulunan ve onların beslenmesi ve çoğalmasını sağlayan organik bileşikleri tüketirler. Bu şekilde bakteriler hayatta kalamaz. Ortama düzenli olarak verilen Pronevo Probiyotikler, kendi mikroflorasını oluşturarak ekodengeyi kendi lehine değiştirir. Özetle, potansiyel olarak orada olması gereken mikrobiyal dengeyi geri getirir. Dahası, " iyi " bakteriler olan Pronevo Probiyotikleri, bağışıklık sisteminizin daha güçlü olmasını sağlar çünkü evinizde bulunan organik irritanlarla mücadele etmemiz gerekmez.

Pronevo Probiyotiklerin evinizdeki faydaları
Kısa dönem faydaları

  • İyileştirilmiş hava kalitesi
  • Daha temiz yüzeyler
  • Kötü kokuların azalması

Uzun Dönem faydaları

  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirir
  • Evinizdeki zararlı organizmalara neden olan organik bileşikleri yok eder. (Polenler,hayvan tüyleri üzerindeki zararlılar,toz akarlarının dışkıları,ölü cilt hücreleri)
  • Potansiyel biyofilm oluşumunu engeller
  • Sürekli yüzey temizliği sağlar.
  • Kötü kokuları engeller

Eviniz bedeniniz gibidir.
Birçok insan antibiyotik ilaçların neden olduğu sindirim sistemi sorunlarını bilir. Antibiyotiklerin amacı bakteriyel enfeksiyonları yok etmektir. Bununla birlikte sistemimizdeki iyi bakterileri de öldürürler. Bu iyi mikroorganizmalar gıdaların sindirimini desteklemektedir. Onlar olmaksızın, genellikle diyare (ishal) problemi başlayacaktır. Bu rahatsız edici semptom ile başa çıkmak için, insanlar sindirim sisteminin mikrobiyolojik dengesini tekrar sağlayan yoğurt gibi probiyotik yüklü gıdaları tüketirler. Eviniz bedeniniz gibidir: dengeyi sağlamak ve korumak için iyi bakterilerin sayısının arttırılması gerekir. Pronevo Probiyotikleri, hava ve yüzey temizleme sistemi ile evinizdeki mikrobiyal dengeyi sağlayabilirsiniz.


Eski Problemler Yeniden mi Tekrarlıyor?
Antik çağlarda yaşayan atalarımız mikrop dolu bir çevrede yaşıyordu. Birçoğu genç yaşta hastalıklardan öldü. Ancak zaman içerisinde bağışıklık sistemimiz bu mikroorganizmalara karşı silahlar geliştirdi ve bunları genetik hafıza yoluyla ileriki nesillere aktardı. Modern bilim; çevremiz, yiyeceklerimiz ve sularımızı mikropsuz hale getirmek için çareler üretti. Modern yaşam tarzımız bizi mikroplara karşı korur hale geldi. Fakat bu ‘’steril’’ yaşam tarzının bir dezavantajı var mı?


Bazı bilim adamları modern hayat tarzı ve mikroorganizmalarla az karşılaşıyor olmamız nedeniyle, bağışıklık sistemimizin nasıl savaşacağını unutmaya başladığını düşünüyor.


Daha da fazla araştırma gerekmekle birlikte eldeki veriler probiyotiklerin, evdeki mikrobiyal dengeyi sağlamak için oldukça avantajlı bir yöntem olduğunu göstermektedir.

Evinizi Koruyun
Pronevo Probiyotikler, organik olarak yetiştirilen, probiyotik Bacillus ferment denilen suşu kullanır. Patentli teknolojisi aracılığıyla ortama dağılan milyondan fazla Bacillus ferment, havada, yüzeylerde ve nesnelerde bulunan zararlılara karşı artan koruma sağlayarak ev ortamınızda mikrobiyal dengeyi sağlar.

Daha fazla bilgi edinmek için www.pronevo.com u ziyaret edin !

Diğer Haberlerimiz

Çocuklarda Akar Alerjisi
Çocuklarda Akar Alerjisi

Çocuklarda Akar Alerjisi Eğer evde akar alerjisi olan bir çocuğunuz varsa hayat sizin için daha zor...

Devamı
Toz Akarı Alerjisi ve Önleme Yolları
Toz Akarı Alerjisi ve Önleme Yolları

Toz akarı alerjisi ve önleme yolları.docx Toz akarı alerjisi, bağışıklık sisteminin belli bir toz...

Devamı

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis