Probiyotik nedir?

Probiyotikler sağlığımıza yararlı bakterilerdir.Bağırsak sistemimizde 100 trilyon civarında probiyotik bakteri doğal savunma sistemimize katkıda bulunur.Toplam vücut ağırlığımızın yaklaşık 1.5-2 kg kadarını probiyotik bakteriler oluşturmaktadır.Organizmamızın mikrobiyal dengesi zararlı(patojen) bakteriler ve probiyotikler arasında dengelenmiştir.

Bu dengenin bozulması çeşitli sağlık problemlerine neden olur.Son yıllarda tıp dünyası bir çok hastalığın artışını probiyotik dengemizin bozulması ile açıklamaktadır.Bu probiyotik bakteriler ayrıca yoğurt,kefir,fermante edilmiş besinlerde ve toprakta da bulunmaktadır.

Pronevo Probiyotikleri; kimyasal içermeyen,GDO uygulanmamış tamamen organik bir çözümdür. Pronevo Cihazları, hazır probiyotik bileşiklerini, püskürtme sistemiyle, mikronize boyutta havaya bırakır. Pronevo Evsel Temizlik Ürünleri ise, Kimyasal içeren temizlik ürünlerine, sağlıklı ve doğal bir alternatif çözüm önermektedir.

Kimyasal temizleyicilerin, solunum yolu alerjilerini ve astım ataklarını tetiklemek başta olmak üzere bir çok olumsuz etkiye sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Bu ürünlerle yapılan temizlik işleminden uzunca bir süre sonra dahi, havada, uçucu kimyasal partiküllerin dolaştığı tesbit edilmiştir.

Pronevo temizlik ürünleri kullanımdan 3-4 gün sonrasında bile temizliğe devam eder.

 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis